I Kajkowe Zawody o Puchar Wójta Gminy Brody

Brody

W ub. środę, 19 lipca nad Zalewem Brodzkim od strony Rudy odbyło się wielkie kajakowe święto. Podsumowano dwa tygodnie zajęć na wodzie, które odbywa się pod czujnym okiem instruktorów ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy. Ryszard Roman i Błażej Doniec czuwali nad przebiegiem I Kajakowych Zawodów o Puchar Wójta Gminy Brody. Wzięło w nim udział 30 zawodników. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: dziewcząt starszych i młodszych oraz chłopców starszych i młodszych.

Zdobyte podczas szkółki kajakowej umiejętności w zakresie utrzymania się w kajaku, zawracania itp. okazały się bardzo przydatne. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale z rąk Marzeny Bernat, wójta gminy Brody. Instruktorzy wręczyli certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. Na zakończenie było wspólne ognisko z kiełbaskami, słodycze i koszulki.

– UKS Ruda otrzymał nie tylko koszulki, ale także kajaki treningowe od gminy. Czekamy na spływy od września – mówił Grzegorz Bernaciak, który zmobilizował społeczność gminy Brody do wykorzystania potencjału, jak drzemie nad Brodzkim Zalewem.

Dodaj komentarz