I Kajkowe Zawody o Puchar Wójta Gminy Brody

Brody

W ub. środę, 19 lipca nad Zalewem Brodzkim od strony Rudy odbyło się wielkie kajakowe święto. Podsumowano dwa tygodnie zajęć na wodzie, które odbywa się pod czujnym okiem instruktorów ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy. Ryszard Roman i Błażej Doniec czuwali nad przebiegiem I Kajakowych Zawodów o Puchar Wójta Gminy Brody. Wzięło w nim udział 30 zawodników. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: dziewcząt starszych i młodszych oraz chłopców starszych i młodszych.

Zdobyte podczas szkółki kajakowej umiejętności w zakresie utrzymania się w kajaku, zawracania itp. okazały się bardzo przydatne. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale z rąk Marzeny Bernat, wójta gminy Brody. Instruktorzy wręczyli certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. Na zakończenie było wspólne ognisko z kiełbaskami, słodycze i koszulki.

– UKS Ruda otrzymał nie tylko koszulki, ale także kajaki treningowe od gminy. Czekamy na spływy od września – mówił Grzegorz Bernaciak, który zmobilizował społeczność gminy Brody do wykorzystania potencjału, jak drzemie nad Brodzkim Zalewem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.