Nasze „Drogi do wolności”

Brody flash

Pod takim hasłem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach odbył się I Gminny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Konkurs wpisał się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzi artyści zmagali się w dwóch kategoriach – pieśń i poezja. Jury w składzie: Dorota Grudnicka-Glina, Anna Głąb, Anna Stachucy, Tomasz Margula wyłoniło zwycięzców.

Laureatami konkursu w kategorii poezja (klasy IV-VII) zostali: I – Mikołaj Kowalski (Krynki), II – Julia Gębura (Dziurów), III – Roksana Pucuła (Brody). Wyróżnienia przyznano dla Julii Stachery (Dziurów) i Kingi Reczki (Lubienia).

Wśród gimnazjalistów I miejsce wywalczyła Marta Świrta (Krynki), II – Dawid Stachuczy (Krynki).

W kategorii pieśń – soliści (klasy IV-VII) triumfowała Julia Wiącek (Staw Kunowski), II – Amelia Stępień (Lubienia), III – Emilia Nowak (Krynki), wyróżnienia: Natalia Orczyk (Styków) i Martyna Wiecha (Rudnik).

Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Maja Pastuszka (Ruda), II miejsce zajęła Wiktoria Kwarciak (Ruda).

W kategorii pieśń-zespoły przyznano dwa pierwsze miejsca: zespołowi „Mali Wojacy” z ZPO w Stykowie (Cyprian Kosmala, Jan Wiecha, Igor Piętak, Maciej Klepacz, Piotr Kalisz  oraz żeńskiemu trio z gimnazjum w Rudzie (Maja Pastuszka, Wiktoria Piętak i Aleksandra Kalisz).

O przygotowanie konkursu zadbali: Grzegorz Księżak, Elżbieta Rozwadowska, Mariola Surowiec i Szymon Pocheć. Oprawę plastyczną zapewniła Jolanta Jakubowska.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.