Najmłodsi pod opieką gminy

Brody flash

W dwóch szkołach – w Adamowie i w Rudzie – uruchomione zostaną punkty opieki dziennej nad dziećmi w wieku od roku do trzech lat. Na ten cel, przyznano dofinansowanie w ramach programu „Maluch plus 2018”. Wyniki konkursu dla całego województwa ogłosiła pani wojewoda Agata Wojtyszek. 5 lutego, na konferencji prasowej w Kielcach obecna była pani poseł Maria Zuba, senator Krzysztof Słoń oraz pani wójt Marzena Bernat – reprezentantka świętokrzyskich samorządów, które skorzystają z dotacji.

Na utworzenie i funkcjonowanie dwóch punktów opieki dziennej, gmina Brody uzyskała z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowanie w wysokości 121,6 tysięcy złotych. „Projekt ruszy od marca br. To efekt potrzeb mieszkańców, którzy prosili o utworzenie instytucji opiekuna dziennego” – powiedziała na spotkaniu Pani wójt Marzena Bernat.

Rodziców zainteresowanych sprawą nowych punktów opieki dziennej, Wójt Gminy Brody zaprasza na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się ono 28 lutego o godzinie 16:30 w budynku szkoły w Rudzie.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.