Lekkoatleci podbili stolicę

Brody Sport

Na wysokim, piątym miejscu w klasyfikacji drużynowej, zakończyli rywalizację podczas 35. Biegu Chomiczówki, w Warszawie reprezentanci Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Najlepiej z grona podopiecznych Sylwestra Dudka, spisała się Lilia Fiskowicz.

W stolicy wystartowało ponad 3 tysiące biegaczy z Polski i Europy. – Zanotowaliśmy doskonały występ. W barwach naszego klubu wystartowało 7 zawodników – powiedział prezes, a zarazem szkoleniowiec LKB Rudnik. W rywalizacji na dystansie 15 km, na najwyższym stopniu podium znalazła się Lilia Fiskowicz, która bieg ukończyła z czasem 53 min. 42 sec. Najlepszy w kategorii 16-19 lat był Bartosz Bernaciak. Poza podium znaleźli się natomiast: w kat. M 50-59 lat, dziewiąty Sylwester Dudek oraz dwudziesta czwarta w kat. K 30-39 lat Ilona Wernikiewicz-Wrona.

• Drużynowo uplasowaliśmy się na 5. miejscu. Sklasyfikowano 68 klubów – relacjonował trener LKB. Lekkoatleci z gminy Brody, równie dobrze spisali się w biegu Bielan. Na dystansie 5 km, najlepszy w kat. M 12-15 okazał się Dariusz Sikora. Agnieszka Matysek ukończyła zmagania na 14. pozycji w kat. K-20, a 196. w kat. M-20 był Zbigniew Sikora. – Nasz wyjazd do Warszaw można podsumować krótko: dobry akcent zawodników, w drugim starcie w tym roku – zakończył prezes Dudek.