Doczekają się porządnej drogi!

Brody Rozmaitośći

Jeszcze w tym roku przebudowany zostanie blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej w Adamowie, od ul. Kościelnej do Trojaka. Inwestycja będzie kosztować ok. 800 tys. zł. Zostanie zrealizowana wspólnymi siłami Powiatu Starachowickiego i Gminy Brody.
Chodzi o 990 metrowy odcinek drogi powiatowej nr 0615 T Adamów przez wieś, prowadzący do cmentarza, używany nie tylko przez mieszkańców Adamowa, ale także Stykowa, którzy skracają sobie w ten sposób drogę ze Starachowic. W ramach zabezpieczonych środków wybudowana zostanie nowa nawierzchnia, a wraz z nią – umocnione pobocza z kostki brukowej, przebudowane zjazdy i odwodnienia.

  • Powiat Starachowicki widzi potrzebę budowania nowych nawierzchni, poboczy oraz chodników. W miarę posiadanych funduszy, staramy się je przekazywać na inwestycje drogowe – mówi starosta Danuta Krępa, podkreślając że zwiększa to bezpieczeństwo i usprawnia komunikację.

Jeśli chodzi o Gminę Brody, Powiat przekazał dużo pieniędzy na poprawę tutejszej infrastruktury. Przebudowa drogi Krynki – Brody (w roku obecnym oraz poprzednim) pochłonęła 12 mln zł. Połowa tej kwoty pochodziła z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, a na drugą połowę Powiat Starachowicki złożył się z Gminą Brody.

Zdaniem Tomasza Marguli, przewodniczącego Rady Powiatu w Starachowicach, współpraca pomiędzy samorządami jest bardzo istotna, przynosi bowiem wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa, tym razem na drodze powiatowej nr 0615 T Adamów przez wieś.

  • W chwili obecnej przygotowana jest dokumentacja techniczna. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg –informuje starosta Danuta Krępa, dodając że jeśli zakończy się powodzeniem, jest szansa duża szansa, że jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo przebudowanej drogi.
    Jak zapewnia poseł Krzysztof Lipiec, sieć dróg lokalnych jest oczkiem w głowie polskiego rządu. Tylko w tym roku na tego typu inwestycje samorządy w województwie świętokrzyskim otrzymały 158 mln zł. A już jesienią ruszy kolejny rządowy program modernizacji sieci dróg lokalnych, zapowiedziany w pakiecie tzw. piątki Morawieckiego. Do końca 2019 r. na tego przedsięwzięcia rząd wyasygnuje kwotę 5 mld zł (80 proc. finansowania ze środków rządowych, 20 proc. ze środków samorządowych).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.