Tyle mają prezydent, burmistrzowie i wójtowie

Bodzentyn Brody Finanse Mirzec Nowa Słupia Pawłów Starachowice Wąchock

Zaglądamy do oświadczeń majątkowych starosty, prezydenta, burmistrzów i wójtów. Porównujemy ich majątki, które przedstawiali po objęciu objęcia przez nich funkcji oraz te którymi dysponują obecnie. Kto ma więcej a kto mniej, kto lepiej zarabia, kto jeździ nowszym samochodem?
Porównujemy majątki: Danuty Krępy, starosty starachowickiego, Marka Materka, prezydenta Starachowic, Jarosława Sameli, burmistrza Wąchocka, Dariusza Skiby, burmistrza Bodzentyna, Marka Wojtasa, wójta Pawłowa, Mirosława Seweryna, wójta Mirca, Marzeny Bernat, wójt Brodów, Andrzeja Gąsiora, wójta Nowej Słupi.
W przypadku D. Krępy i M. Seweryna braliśmy pod uwagę oświadczenia złożone za 2016 r. i 2017 r., ponieważ nie zasiadali oni na stanowiskach od początku kadencji 2014 – 2018.
Co wynika z analizy? O ile majątki w postaci domów, mieszkań czy nieruchomości u większości włodarzy pozostały takie same, o tyle zmieniły się znacząco dochody, u niektórych oszczędności oraz zadłużenie. I tak, M. Materek, prezydent Starachowic powiększył swój dochód o blisko 70 tys. zł rocznie! o ok. 20 tys. zł zmalały jego oszczędności. W ciągu trwania prezydentury zaciągnął kredyt w wysokości 150 tys. zł.
Wzrosły oszczędności wójta Pawłowa M. Wojtasa z 200 do 880 euro. Spadło natomiast zadłużenie z ponad 334 tys. zł do 228.
Zarobki wójt M. Bernat wzrosły o ponad 70 tys. zł. Znacznie wzrosły oszczędności burmistrza Wąchocka J. Sameli z 28 tys. zł na początku do 110 tys. zł obecnie. Burmistrz spłaca za to kredyt zaciągnięty z żoną, córką i zięciem w wysokości 155 tys. zł.
O ok. 80 tys. zł więcej w skali roku zarabia D. Skiba, burmistrz Bodzentyna. Wójt Nowej Słupi A. Gąsior choć zarabia o blisko 60 tys. zł rocznie więcej niż przed rozpoczęciem kadencji, to i tak jest najmniej zarabiającym włodarzem w naszej okolicy! Wzrosły jego oszczędności z 8 do 33 tys. zł Wymienił również samochód z VW Passata rocznik 2002 r., na nieco nowszy Toyota – 2006 r.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.