Przed świętami narobili sobie wstydu

Bodzentyn

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bodzentynie zatrzymali 22- i 27-latka, którzy w nocy ze środy na czwartek ukradli krzewy ozdobne na terenie jednej ze szkółek mieszczących się w gminie Nowa Słupia.

Bodzentyńscy mundurowi ustalili, że sprawcy wykopali z plantacji sadzonki tui. – W toku czynności funkcjonariusze odnaleźli skradzione drzewka kilkaset metrów od posesji. Złodzieje ukryli je w workach, przygotowując w ten sposób łupy do dalszego transportu – informuje Komenda Miejska Policji w Kielcach.

Między workami policjanci znaleźli część złamanej łopaty. Mundurowi z Bodzentyna podejrzewali, że za kradzieżą stoją dwaj, dobrze im znani mieszkańcy tej samej gminy. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W mieszkaniu jednego ze sprawców odnaleźli drugą część pozostawionej na miejscu łopaty. 22- i  27-latek zostali zatrzymani.

Dzięki skrupulatnej pracy policjantów z Komisariatu w Bodzentynie mienie zostało odzyskane a sprawcy nie unikną odpowiedzialności. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.