Drogi gotowe

Bodzentyn

Mieszkańcy miejscowości Kapkazy i Wzdół – Kolonia (przysiółek Kopciowiec) mają powody do zadowolenia. Właśnie oddano do użytku dwie nowe drogi, o które mieszkańcy prosili gm. Bodzentyn.

Do niedawna droga we Wzdole – Kolonia była pokryta starym i zniszczonym asfaltem. Dodatkowo nieuregulowany był stan prawny drogi, do uporządkowania którego dążyli urzędnicy. W Kapkazach natomiast znajdowała się szutrowa droga, która w ogóle nie sprawdzała się podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Mieszkańcy tych miejscowości o nowe drogi prosili już od wielu lat. W końcu stare i zniszczone  zamieniły się w piękne asfaltowe ulice. Na Kopciowcu powstała droga o dł. blisko 400 m i szer. 3 m. W Kapkazach nowa ulica ma 360 m i szer. 4 m.

Nowe drogi powstały dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach projektu inwestycyjnego przeznaczonego na rozwój infrastruktury w Kapkazach, przebudowane zostały drogi: Psary Kąty – Podlesie, Wiącka – Wzdół Rządowy, Wilków, Śniadka Druga oraz Śniadka Trzecia, Bodzentyn ul. Błotna, Śniadka Pierwsza, Orzechówka, Kapkazy (przysiółek wsi Wiącka).

Niebawem będą realizowane kolejne inwestycje drogowe: Św. Katarzyna – ul. Spacerowa oraz ul. Świętokrzyska, Grabowa – Wilków, Kamieniec, Wzdół – Parcele, Bodzentyn – ul. Pogórska. W drodze przetargu już wyłoniono firmy, które zajmą się realizacją inwestycji w Grabowej – Wilków oraz w Bodzentynie – ul. Podgórska.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.