100 lat pana Władysława

Bodzentyn

Ma 100 lat i wciąż mnóstwo życiowej energii. Przez całe swoje życie był jedynie dwa razy w szpitalu. Władysław Kisiel z Leśnej Kamiennej Góry, który świętował swoje urodziny zdradza receptę na długowieczność.

Dla Pana Władysława najważniejsza w życiu zawsze była rodzina i zgoda. Pomagał, wychowywał wnuki, a także wspierał na co dzień swoich najbliższych. Doczekał się trójki dzieci, a także jedenaścioro wnucząt oraz trzynaścioro prawnucząt.

Zdradzając receptę na długowieczność, twierdzi, że najważniejsze jest zdrowe jedzenie i jak najmniej stresu.

  • Aby zachować dobrą kondycję, ważna jest także praca fizyczna. Tata wiele lat pracował jako pracownik fizyczny, bardzo często wyjeżdżał także w delegacje. Aby dojechać do pracy, musiał wstawać o trzeciej w nocy i iść kilkanaście kilometrów na pociąg – mówią dzieci pana Władysława. – Tata tylko dwa razy w swoim życiu był w szpitalu, gdy zachorował na obustronne zapalenie płuc. Ze względu na to, że wcześniej nigdy nie brał żadnych antybiotyków, po wzięciu leków zapalenie ustąpiło już na drugi dzień. Nawet lekarz był zdziwiony. Obecnie bierze jedynie tabletkę na rozrzedzenie krwi i na ciśnienie.

Jubilat otrzymał życzenia od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, które w jego imieniu odczytała Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Życzenia złożył również burmistrz Dariusz Skiba, który życzył Seniorowi dużo zdrowia, siły, wytrwałości oraz spełnienia wszelkich marzeń. Gospodarz MiG Bodzentyn dodał również, że tak okrągły jubileusz jest dla wszystkich mieszkańców powodem do dumy.

  • Wszyscy bardzo się cieszymy, że w naszej gminie mamy 100-latka. To wspaniałe móc dożyć takiego wieku w bardzo dobrej kondycji, z uśmiechem na ustach. Serdecznie Panu gratulujemy i życzymy kolejnych 100 lat szczęśliwego życia – mówi burmistrz.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.