Z kulturą w nowy rok

flash Galeria Rozmaitośći

Inauguracja roku kulturalnego 2016/17 w mieście była okazją do uhonorowania osób zaangażowanych w tworzenie i popularyzowanie kultury w Starachowicach.

Jerzy Orzechowski, były instruktor fotografii w Komendzie Hufca ZHP Starachowice, współzałożyciel Koła Fotograficznego w Zakładowym Domu Kultury FSC. 40 lat pracował jako instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury. Pod jego okiem młodzież zdobywała umiejętności fotografii, brał udział w wielu konkursach krajowych i zagranicznych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Za swoją działalność odznaczony został Odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

Kazimierz Kopeć, jeden z założycieli Stowarzyszeń Twórców Kultury i kierownik sekcji rzeźby. Uczestnik ogólnopolskich plenerów rzeźbiarskich, posiadał wystawy w Berlinie, Brukseli, Ukrainie. Uczestnik wraz z młodzieżą w Iłżeckich Dniach Kultury i Dymarkach Świętokrzyskich i innych wystawach sztuki ludowej. Od 20 lat prowadzi Szkółkę Rzeźbiarską. Odznaczony odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

Monika Katarzyna Bargiełowska, starachowiczanka, absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Jest stypendystką na Wydziale Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Ma wiele ról filmowych. Zagrała m.in. w nominowanym do Oskara filmie S. Fabickiego „Męska sprawa”, oskarowym „Pianiście” R. Polańskiego oraz „Quo Vadis” J. Kawalerowicza.

Andrzej Rojek, współzałożyciel i członek chóru Meridies, prezes stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chóralnej. Pomysłodawca, inicjator Głośnych Czytań Nocą w Starachowicach. Autor poezji – wieczór poetycki w 2016 roku. Animator kultury nie związany z żadną instytucją kultury, społecznik, człowiek wielu talentów – rzeźbi maluje, śpiewa) pasjonat literatury.

Bartosz Jakubiec, autor starachowickiej alei gwiazd przybliżający sylwetki produkowanych w Starachowicach samochodów ciężarowych STAR, w swoim dorobku posiada autorskie wystawy w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, w Muzeum Historycznym w Legionowie, otrzymał również wiele pierwszych nagród w konkursach fotograficznych w Warszawie, Legionowie, Dęblinie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.