Pamiętamy i nie zapomnimy

flash Historia

Bogaty program obchodów 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego czekał w tym roku na mieszkańców Starachowic. Zaczęło się już w piątek, 11 grudnia.

O 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego dobrze pamiętali organizatorzy starachowickich obchodów rocznicowych: NSZZ „Solidarność” Delegatura w Starachowicach, NSZZ „Solidarność” MOZ Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach oraz Stowarzyszenie „Wolni i Solidarni 1980-1989”.

W piątek, 11 grudnia, w Starachowickim Centrum Kultury dla uczniów starachowickich szkół odbyła się projekcja filmu „Grupy oporu”. Występ słowno-muzyczny przygotowali Marek i Agnieszka Samsonowscy z Kapelą Sołtysa Wąchocka i młodzieżą ZSZ nr 2. W piątkowy wieczór starachowiczanie wspominali czas stanu wojennego na „Głośnym Czytaniu Nocą” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach. „Głośne śpiewanie o wojennym stanie” wspólnie z Andrzejem Rojkiem, pracownikami biblioteki, przygotowali niezawodni Samsonowscy.

W niedzielę, 13 grudnia przedstawiciele „Solidarności” złożyli kwiaty pod kamieniem „S”, a następnie udali się na Mszę św. w intencji ofiar stanu wojennego do kościoła Wszystkich Świętych. Po Eucharystii odbyło się złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przy tablicy poświęconej zamordowanym robotnikom.

 

Dodaj komentarz