98. rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego

Historia Starachowice

W Starachowicach będziemy uroczyście obchodzić 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego.
Honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Starachowicach, starosta starachowicki i prezydent Starachowic zapraszają na uroczyste obchody, które odbędą się w środę, 15 sierpnia.
O godz. 9.30 na placu przed kościołem pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych. O godz. 9.45 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Ok godz. 10.45 przewidziano przemarsz pod Pomnik Niepodległości, gdzie odbędą się okolicznościowe przemówienia i złożenie wiązanek przez poszczególne delegacje. Zakończenie uroczystości przewidziano na ok. 11.50.
Po południu czeka nas Piknik Patriotyczny na Szlakowisku z okazji Święta Wojska Polskiego.
O godz. 15.00 odbędzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu mażoretek i młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krasocina oraz zespołów estradowych Wiarusy oraz „Patrol”.
Podczas pikniku odbędzie się także: wyścigi rowerkowe dla dzieci, pokaz działań wojskowych, wręczenie nominacji i odznaczeń żołnierzom rezerwy. Imprezę zakończy koncert zespołu Kefirock
Na piknik zapraszają również członkowie Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju oraz Zarząd Klubu Żołnierzy i Oficerów Rezerwy w Starachowicach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.