40 lat Towarzystwa Przyjaciół Starachowic

Historia

Z poszanowania do historii i lokalnych tradycji, od 40 lat popularyzują dzieje miasta. Towarzystwo Przyjaciół Starachowic uczciło swój jubileusz uroczystym „Wieczorem Starachowickim”.
Jubileuszowe spotkanie w gronie członków, przyjaciół i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Starachowic odbyło się w piątek, 28 września w Spółdzielczym Domu Kultury. Była to prawdziwa uczta dla związanych z grodem nad Kamienną mieszkańców, którzy na przestrzeni lat w różny sposób działali i działają na rzecz lokalnej społeczności. Ich aktywność i zaangażowanie zostały przedstawione w przygotowanej specjalnie na tę okazję prezentacji multimedialnej – pokaz archiwalnych i współczesnych fotografii z działalności Towarzystwa dokumentował dotychczasowe dokonania. Tym najbardziej zasłużonym przyznano wyróżnienia. Tytuł honorowego członka otrzymali: Aleksander Pawelec, Edward Płusa i Marek Materek. Tytuł honorowego prezesa TPS otrzymał Honorowy Obywatel Starachowic Józef Kowalski.

Oprócz wspomnień i refleksji nad czasami minionymi był również muzyczny akcent. Wokalny popis swojego talentu dała Julia Dudek, laureatka festiwalu w Złotych Piaskach, której akompaniował Miłosz Weimann. Na scenie z taneczną wiązanką pojawił się Zespół MiM Mamy ze Szkoły Tańca MiM oraz Teatr Muzyczny nad Kamienną „Starachowianie” z wokalno-tanecznym repertuarem.

Jak na urodziny przystało nie zabrakło okolicznościowych życzeń, upominków i gratulacji. Dmuchano świeczki na urodzinowym torcie a za jubilata wniesiono lampkę szampana śpiewając gromkie „Sto lat”.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.