10 lat „Wolnych i Solidarnych”

Historia Starachowice

Stowarzyszenie „Wolni i Solidarni 1980 – 1989” zaprasza na spotkanie z okazji 10-lecia działalności!
Stowarzyszenie „Wolni i Solidarni 1980 – 1989” założone w 2008 roku przez Pawła Perchela i Roberta Adamczyka, wspierane przez Ewę Markowską, ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat historycznej roli i wartości reprezentowanych w latach 1980-89 przez antykomunistyczny „Ruch Społeczny Solidarność” NSZZ „Solidarność”, a także struktury demokratycznej opozycji antykomunistycznej i niepodległościowej działających w okresie PRL.
Od momentu powstania członkowie Stowarzyszenia rokrocznie organizują dla dzieci i młodzieży cieszący się dużą popularnością konkurs historyczny, traktujący m.in. o okresie PRL, stanie wojennym i działalności antykomunistycznej „Orła WRONA nie pokona”. Po za tym dzięki Stowarzyszeniu można brać udział w ciekawych prelekcjach przygotowanych m.in. przez pracowników kieleckiego IPN-u. Członkowie Stowarzyszenia zajmują się również działalnością wydawniczą.

W tym roku przypada jubileusz 10-lecia Stowarzyszenia. Z tej okazji w piątek 8 czerwca br. o godz. 17.00 w auli Agencji Rozwoju Regionalnego przy ul. Mickiewicza 1 w Starachowicach odbędzie się spotkanie z następującym programem:
– otwarcie i powitanie
– „Było – nie minęło” wspomnienia z dziejów Stowarzyszenia
– podziękowania i dyplomy
– podsumowanie i słodki poczęstunek
Natomiast w niedzielę, 10 czerwca o godz. 9.45 w kościele pw. Wszystkich Świętych odprawiona zostanie Msza św. w intencji stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.