Wyniki, które okażą się kluczem do rozwiązania zagadki. Dlaczego zmarł 2,5-letni chłopiec?

flash Gorące tematy Paragraf

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach oprócz sekcji zwłok, która już została przeprowadzona zleciła wykonanie kolejnych, dodatkowych badań w sprawie śmierci dziecka. Do tragedii doszło pod koniec sierpnia br. Na szpitalnym oddziale ratunkowym, pomimo reanimacji życia chłopca, niestety nie udało się uratować.

Ponad 2-letni chłopiec – jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych – miał problemy z oddychaniem. Najbliższa rodzina dziecka, zaalarmowała służby ratunkowe. Młody mieszkaniec Starachowic trafił do szpitala powiatowego, gdzie zmarł. Postępowanie w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci wszczęła miejscowa Prokuratura, która przesłuchała już personel medyczny, w tym lekarzy. Zabezpieczona została również dokumentacja medyczna.

  • Postępowanie zostało wszczęte w związku z nieumyślnym spowodowaniem śmierci. Starachowicka Prokuratura czeka na wyniki kolejnych badań, jakie zlecono do przygotowania – powiedział Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. I dodaje, że jak na razie śledztwo prowadzone jest w sprawie, nie przeciwko komuś. – Nie jest ukierunkowane na tzw. błąd w sztuce lekarskiej. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż do postawy zarówno ratowników medycznych, jak i lekarzy, którzy udzielali dziecku pomocy, nie można mieć zastrzeżeń – dodał prok. Prokopowicz.

fot. Prokuratura Okręgowa Kielce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.