Wyłudził 50 tys. zł, teraz szuka go policja

flash Gorące tematy Paragraf

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach poszukują widocznego na portrecie pamięciowym mężczyznę, który 26 lutego br., wykorzystując metodę na tzw. „policjanta” wyłudził od 72-letniego mieszkańca miasta pieniądze w kwocie 50 tys. złotych.

Mężczyzna, zadzwonił do 72-latka i pod legendą zwalczania ataku hakerów na konta bankowe wyłudził 50 000 złotych. Pokrzywdzony przekazał pieniądze sprawcy w godzinach południowych, w okolicy Parku Miejskiego w Kielcach.

Sprawcą był mężczyzna w wieku około 40 – 45 lat, wzrostu około 160 cm, średniej budowy ciała, włosy ciemne, cera jasno śniada, twarz owalna, nos krótki prosty, broda średnia owalna, ciemny zarost. W chwili zdarzenia był ubrany w ciemną czapkę wełnianą, kurtkę ciemną pikowaną oraz ciemne spodnie z nogawkami wpuszczonymi w cholewki czarnych butów.

  • Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na portrecie pamięciowym lub posiadają wiedzę na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Wydziałem do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu osobiście w Kielcach przy ul. Śniadeckich 14 lub telefonicznie pod numerami 41-349-3460 lub 41-349-3461 – informują stróże prawa.

fot. KMP Kielce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.