W niedzielę akcja z udziałem stróżów prawa. Sprawdź gdzie

flash Gorące tematy Paragraf

W najbliższą niedzielę, w miejscowości Górno (droga K-74) w rejonie skrzyżowania z drogą W 752 w kierunku Starachowic policjanci ze świętokrzyskiej drogówki przeprowadzą działania pn. „Zdrowa i bezpieczna podróż”. Podczas przeprowadzanych kontroli drogowych kierujący oraz pasażerowie będą mogli sprawdzić ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi. Dodatkowo będą uświadamiać w jaki sposób przewozić bezpiecznie bagaże oraz przypominać o obowiązujących przepisach drogowych.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od wielu czynników. Z pewnością każdy wskazałby przynajmniej kilka takich elementów np. przestrzeganie przepisów, odpowiadania infrastruktura drogowa czy sprawność pojazdu. Nie mniej ważny elementem jest również samopoczucie oraz zdrowie osoby, która wsiada za kierownicę.

Z tego właśnie powodu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zorganizowali działania pn. „Zdrowa i bezpieczna podróż”, które odbędą się w najbliższą niedzielę w miejscowości Górno droga K 74 w rejonie skrzyżowania z droga W 752 w kierunku Starachowic. Wtedy to, podczas kontroli zarówno kierujący jak i pasażerowie będą mogli bezpłatnie skontrolować swoje ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi.

Dodatkowo policjanci ze świętokrzyskiej drogówki będą doradzać w jaki sposób bezpiecznie przewozić bagaże oraz będą przypominać o obowiązujący przepisach drogowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.