W długi, majowy weekend pamiętaj o pasach. Policyjna akcja trwa

flash Gorące tematy Paragraf

W piątek (4 maja), do godziny 22, na terenie powiatu starachowickiego prowadzone będą działania pn. „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, zwracają szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Policjanci będą kontrolować czy  podczas jazdy samochodem,   kierujący  i pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

  • Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów,  grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca za przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem – informują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator przewiduje grzywnę w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych. -Pamiętajmy, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego – uzupełniają stróże prawa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.