Traciła przytomność, policjanci uratowali jej życie

flash Gorące tematy Paragraf

27-letnia mieszkanka Starachowic, może w tym przypadku mówić o wielkim szczęściu. Gdyby nie interwencja podjęta przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., życia kobiety potrzebującej natychmiastowej pomocy, być może nie udałoby się uratować.

Niedziela, 8 lipca. Godz. 18.40. Mł.asp. Grzegorz Klechowski oraz sierż.sztab. Jacek Lipiec, z ostrowieckiej drogówki patrolują drogę wojewódzką W-751 w miejscowości Waśniów. W pewnym momencie zauważyli jak osobowy peugeot wyprzedza dwa pojazdy na łuku drogi.

  • Mundurowi zatrzymali do kontroli francuskie auto. Gdy wychodzili z radiowozu, z zatrzymanego auta wybiegł pochodzący ze Starachowic, 35-latek krzycząc, że wiezie żonę do szpitala gdyż nie może ona złapać oddechu – relacjonował sierż.sztab. Sylwester Kaniewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Policjanci pobiegli do kobiety i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej ponieważ traciła przytomność. Stan jej zdrowia wymagał szybkiego transportu do szpitala.
  • Mundurowi przekazali informację dyżurnemu komendy i błyskawicznie podjęli decyzję o przewiezieniu 27–latki do szpitala. Włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i po kilkunastu minutach dowieźli ją na miejsce gdzie przekazali pod opiekę lekarzy. Dzięki błyskawicznej pomocy policjantów kobieta szybko i bezpiecznie trafiła do placówki medycznej, a jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo – relacjonował oficer prasowy KPP.

fot. KPP Ostrowiec Św.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.