To był niezapomniany wieczór w Rudkach [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Okolice Sport

W gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach, podsumowano rundę jesienną sezonu 2018/19, w wykonaniu futbolistów prowadzonych przez trenera Janusza Cieślaka. Podczas okolicznościowej gali nie zabrakło kwiatów, podziękowań i innych niespodzianek, jakie czekały na zawodników 3. drużyny świętokrzyskiej klasy okręgowej. Show skradli jednak członkowie zespołu Wiecha Band: tata Grzegorz w roli wokalisty wraz z synem Bartoszem, świetnie radzącym sobie nie tylko na boisku, ale również jako gitarzysta.

„Gieksa” pierwszą odsłonę sezonu spędzi na 3. miejscu w tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej, z niewielką stratą do lidera, Staru Starachowice. Niewątpliwy sukces docenili włodarze gminy, na czele z wójtem Nowej Słupi Andrzejem Gąsiorem i jego zastępcą Włodzimierzem Zarębą.

  • Mamy nadzieję, że tak wysoka pozycja w ligowej hierarchii to tylko pierwszy z korków, Do wykonania wiosną, pozostanie jeszcze kilka. Wierzę w to, że po zakończeniu sezonu wspólnie z kibicami będziemy świętować awans do IV ligi – powiedział gospodarz gminy.

Samorządowcy przekazali na ręce Łukasza Korusa, asystenta posłanki Anny Krupki bukiet kwiatów, a przy okazji słowa wdzięczności, skierowane do parlamentarzystki, za pomoc i zaangażowanie w rozwój klubu. – Podziękowania kierujemy także do Renaty Janik, doradcy wicepremiera Jarosława Gowina, a także wojewody Agaty Wojtyszek, które co prawda nie były obecne podczas gali, ale są z nami – stwierdził prezes Gąsior.

Do słów o awansie odniósł się dyrygent orkiestry, trener Janusz Cieślak, który z rąk prezesa GKS-u Rudki otrzymał album Romana Kołtonia „Bój o Euro 2016”, nawiązujący do wydarzeń sprzed kilku lat. Rozpoczyna się on zdjęciem na którym prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek ściska dłoń, trenerowi reprezentacji Adamowi Nawałce. – Fotografia ma symboliczne znaczenie. Mam nadzieję, że dane mi będzie uścisnąć dłoń trenera Janusza Cieślaka, po sukcesie na który wszyscy pracujemy – mówił sternik klubu z ul. Staszica.

Specjalna nagroda trafiła także do najlepszego strzelca GKS-u w rundzie jesiennej. Autor 7 bramek Tomasz Lipski, w klubowej klasyfikacji snajperów wyprzedził m.in. Piotra Maniarę (6 goli), Szymona Michtę i Kacpra Wiechę (5). Upominek w jego imieniu odebrał kapitan zespołu Łukasz Kowalski. – Dziękujmy serdecznie, że możemy dziś świętować wynik, który jest wykładnią pracy całej drużyny wraz ze sztabem szkoleniowym – zaznaczył jeden z najbardziej doświadczonych graczy Gieksy, który nie zapomniał o II trenerze Andrzeju Reczko.

Na deskach GOK-u pojawili się również przyjaciele klubu. Wśród nich: Justyna Wąworek, Anna Jasiak, Tomasz Wąworek i Daniel Jasiak. – To ludzie oddani sercem dla GKS-u, którzy są z nami na dobre i na złe. Wspierają nas nie tylko w chwilach, kiedy jest dobrze – zaznaczył prezes Gąsior, dziękując ze sceny lokalnym samorządowcom, którzy uczestniczyli w sobotniej gali.

W gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in. radna Rady Powiatu kieleckiego Agata Sałata, radni Rady Gminy Nowa Słupia: Dawid Marzec, Łukasz Nowak, Marcin Grzegorski, sołtys sołectwa Rudki Grzegorz Marczewski, a także naczelnik kieleckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Kopciara. Przedstawiciele Rady Gminy wręczyli wszystkim zawodnikom pamiątkowe gadżety, w postaci kubków z logo GKS-u. O smaczny poczęstunek dla uczestników zabawy zadbała mistrzyni kuchni Janina Zielińska.

17-letni defensor ze statuetką MVP rundy
– Dziękuję za nagrodę i jestem przekonany, że będzie ona motywacją do dalszej, ciężkiej pracy podczas treningów i spotkań o punkty – mówił Tomasz Broniś. Młody zawodnik, który pod koniec października br. skończył 17 lat, miał powody do radości. Wychowanek kieleckiej Korony, podczas gali podsumowującej rundę jesienną sezonu 2018/19, otrzymał nagrodę dla MVP pierwszej części sezonu.

Internetowa zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Młody futbolista, wyprzedził Michała Zieję o ponad 20 głosów. W sobotni wieczór nie krył wzruszenia. – Szczególne słowa uznania kieruję do wszystkich tych, którzy oddali na mnie swój głos. To także wasza wygrana – powiedział obrońca, który odbierał pamiątkową statuetkę dla najbardziej wartościowego gracza rundy jesiennej, z rąk prezesa klubu Grzegorza Gąsiora. Na Bronisia głos oddało 99 osób.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.