Tartak w potężnym ogniu. Trudna akcja strażaków [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Paragraf

Biorąc pod uwagę strażackie siły i środki, a także liczbę ratowników zaangażowanych w działania gaśnicze, to była jedna z największych akcji na przestrzeni kilku, ostatnich miesięcy. W minioną niedzielę (21 października) w miejscowości Mirzec Podkowalów wybuchł pożar. W niebezpiecznych płomieniach znalazł się tartak.

  • Tak naprawdę tylko dzięki szybkiej i sprawnej akcji, kierowanej przez dowódcę udało się uniknąć rozprzestrzenienia ognia – relacjonował Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Żywioł zauważono po godz. 13. Na miejsce zdarzenia ściągnięto wiele zastępów z terenu powiatu starachowickiego. Jak poinformował rzecznik Nyga, z ogniem walczyło 70 strażaków, w tym zawodowi ze starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Jak wskazują na to wstępne ustalenia, płomienie z kotłowni i pieca, przeniosły się na budynek.
  • Okoliczności zdarzenia i przyczyny pożaru badać będzie policja – tłumaczył rzecznik Nyga. Niewykluczone, że do wyjaśnienia niezbędna będzie opinia biegłego. Wiadomo, że w budynku tartaku, w czasie pożaru nie było nikogo. Wcześniej ogień napalono w piecu. Niemal całkowitemu spaleniu uległa kotłownia. – W budynku produkcyjnym znajdował się surowiec, w tym drewno przygotowane do obróbki. W środku były również maszyny i sprzęt – zaznaczył oficer prasowy KP PSP. Te na szczęście strażacy uratowali. – Akcja wymagała precyzji – zaznaczył Nyga.

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.