Szokujące ustalenia śledczych. Sprytny 41-latek za kratami. Dlaczego?

flash Gorące tematy Paragraf

Okazję, która mu się trafiła, postanowił wykorzystać do maksimum. Jak wynika z ustaleń śledczych, w ostatnich dniach działał na terenie dwóch, sąsiednich powiatów: starachowickiego oraz skarżyskiego. O kim mowa? O mężczyźnie, który przywłaszczył cudzą kartę płatniczą, dokonując transakcji zbliżeniowych na łączną kwotę ok. 600 zł. W jaki sposób?

Pod koniec stycznia do skarżyskiej komendy zgłosiła się jedna z mieszkanek miasta, która poinformowała, że utraciła kartę bankomatową. Ze zgłoszenia wynikało, że ktoś prawdopodobnie posłużył się utraconą rzeczą i dokonał kilkunastu transakcji zbliżeniowych. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego.

  • Stróże prawa w wyniku podjętych działań ustalili, a następnie zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec Skarżyska – poinformował asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP. Został zatrzymany na terenie miasta. Wstępne ustalenia wskazują, że 41-latek odnalazł kartę w jednym ze sklepów. Nie zwrócił jednak rzeczy właścicielowi, nie poinformował również o znalezisku.
  • Kiedy zorientował się, że dokument posiada system płatności zbliżeniowej, postanowił to wykorzystać. Jeszcze tego samego dnia w różnych sklepach na terenie powiatu skarżyskiego i starachowickiego dokonał łącznie 11 transakcji zakupując m.in. alkohol, papierosy i inne artykuły na łączną kwotę ok. 600 zł. W innym sklepie usiłował zrealizować kolejną nielegalną transakcję – dodał rzecznik.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. – Posłużenie się nie swoją kartą bankomatową poprzez realizowanie transakcji płatniczych za zakupione towary bez zgody właściciela to kradzież z włamaniem. 41-latkowi grozić może kara nawet 10 lat więzienia – tłumaczył asp. Szwagierek.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.