Ryzykowany manewr, który zakończył się kolizją

flash Gorące tematy Paragraf

Odcinek drogi krajowej nr 42 w Starachowicach częściowo wyłączny z ruchu. Wszystko przez zderzenie opla z audi, jakie lokalni stróże prawa odnotowali we wtorkowe, deszczowe popołudnie. Po czyjej stronie leżała wina, za zaistniałą sytuację?

Do zdarzenia doszło 12 czerwca, ok. godz. 14.30. Jak poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji, zderzyły się dwa samochody osobowe: opel oraz audi. – Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, iż 68-letni kierujący oplem, poruszał się od ul. Myśliwskiej w kierunku Alei Niepodległości. Dojechał do skrzyżowania ul. Ostrowieckiej ze Smugową, po czym zatrzymał się w celu wykonania manewru skrętu w lewo – dodał policjant.

W tym samym czasie, w kierunku Ostrowca Św. podążało audi, za kierownicą którego siedział 18-latek. Samochód również zatrzymał się na skrzyżowaniu, chcąc skręcić w lewo, w ul. Składową. – Kierowca opla, najprawdopodobniej w ostatniej chwili zmieni swoją decyzję, doprowadzając do zderzenia z audi. W stosunku do 68-latka do Sądu Rejonowego, zostanie skierowany wniosek o ukaranie. Obaj kierowcy zostali poddani badaniu alkomatem. Byli trzeźwi. Na szczęście nie stało im się nic poważnego – uzupełnił st.sierż. Kusiak.

fot. 998 Starachowice (FB)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.