Potrójne zderzenie na odcinku krajowej 42. Zawiniła kierująca hondą?[ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Okolice Paragraf

Ponad dwie godziny, potrwały utrudnienia na odcinku drogi krajowej nr 42. W Wielkiej Wsi, na terenie gminy Wąchock zderzyły się trzy auta. – Pomocy udzielaliśmy m.in. dwóm kierującym – mówił w rozmowie z TYGODNIK-iem Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

Ratownicy medyczni, a także zawodowi strażacy o zdarzeniu zostali zaalarmowani w czwartek (15 listopada), ok. godz. 7.20. – W momencie, kiedy pojawiliśmy się na miejscu, osoby opuściły pojazdy o własnych siłach. Na miejsce wezwano natychmiast zespół ratownictwa medycznego, który przebadał uczestników zdarzenia. Nie wymagali oni jednak hospitalizacji. Skończyło się na szczęście na strachu – powiedział Marcin Nyga, rzecznik prasowy starachowickiej straży pożarnej. W działaniach, brali również udział druhowie z OSP Wielka Wieś.

Jak wynika ze zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego, najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. – Hondą CRV z drogi podporządkowanej na drogę główną wjeżdżała 43-latka. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, czym doprowadziła do kolizji z samochodem osobowym marki Renault – zaznaczył st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Drugim z wymienionych aut kierowała 24-latka, mieszkanka powiatu starachowickiego. Jak się okazało w zdarzeniu brał również udział trzeci samochód – ciężarowa scania, kierowana przez 62-latka. – W momencie kiedy honda uderzyła w renault, pojazd francuskiej produkcji zderzył się z ciężarówką. Zdarzenie na drodze krajowej nr 42 zostało zakwalifikowane jako kolizja – dodał funkcjonariusz KPP. Konsekwencji swojego zachowania wkrótce może spodziewać się kierująca hondą.

fot. KP PSP Starachowice

2 odpowiedzi na “Potrójne zderzenie na odcinku krajowej 42. Zawiniła kierująca hondą?[ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.