PO WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM: w tragicznej podróży brało udział 8 osób. 3 z nich w bagażniku!

flash Gorące tematy Paragraf

Nie pięć, jak wynikało z pierwszych informacji, a osiem osób podróżowało osobowym oplem vectra, który w minioną sobotę (3 listopada), na ul. Podłaziska, w Lipiu (gmina Brody) uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł 29-letni kierowca, mieszkaniec powiatu starachowickiego.

29-latek siedzący za kierownicą niemieckiego auta z jak dotąd nieustalonych przyczyn zjechał z drogi gminnej. – W związku ze zdarzeniem do szpitala zostało przewiezionych dwóch pasażerów w wieku 18 i 24 lat – poinformował zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Następnie do szpitala zgłosiło się pięciu kolejnych pasażerów, którzy oddalili się z miejsca wypadku przez przyjazdem służb ratunkowych.

  • Było to dwóch mężczyzn w wieku 20 lat, dwóch mężczyzn w wieku 18 oraz 17-latek – dodają stróże prawa. Trzech z pasażerów (najmłodsi z mężczyzn) jechało w bagażniku. Okoliczności tragedii wyjaśniają starachowiccy policjanci. Do późnych godzin nocnych, trwały oględziny miejsca zdarzenia. Czynności wykonywane były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Starachowicach.

Jeździe nie sprzyjały warunki atmosferyczne. Mżawka i mgła, miały w tym przypadku istotne znaczenie. Zwłoki 29-latka zostały zabezpieczone do dalszych badań. Śledczy sprawdzać będą m.in. to, czy kierowca opla znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. – 6 pasażerów było pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało od 0,2 do ponad 1,5 promila w organizmie. Mężczyznom pobrana została również krew do badań. Obecnie przebywają na obserwacji w szpitalu. Z informacji, jakie posiadamy wynika, że doznali złamań kości – zaznaczył rzecznik KPP st.sierż. Paweł Kusiak.

Trzeźwy był natomiast 17-latek.

4 odpowiedzi na “PO WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM: w tragicznej podróży brało udział 8 osób. 3 z nich w bagażniku!

  1. Wszystko mówi samo za się. Przyczyną był alkohol a może i środki odurzające. No i bezmyślność kierowcy jak i samych pasażerów, których nie dostać że było owiele za dużo to i jeszcze byli podróż kontynuowali w bagażniku. Brawo dla nich

  2. Nie warunki atmosferyczne tylko fatalny stan drogi,a raczej brak bezpiecznego utwradzonego pobocza pomiedzy pasem jezdni a wykopanym rowem odwadniajacym…I to nie tylko po jednej stronie drogi…To było przede wszystkim przyczyna tego wypadku..Liniia jazdy pojazdu była ukierunkowana własnie przez ten rów….Gdyby go nie było auto zakonczyło by jazde w polu…jak i nie doszło by do tej tragedii…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.