PILNE: Płonie garaż samochodowy w Bostowie. Na miejscu strażacy ze Starachowic i gminy Pawłów [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Paragraf

Dwa, niemal doszczętnie spalone samochody, zniszczone narzędzia, w tym specjalistyczne podnośniki i jak na razie jedna poszkodowana osoba – to bilans zdarzenia, do jakiego doszło we wtorkowy (9 października) wieczór – dowiedział się TYGODNIK. Przed godz. 19, zawodowi strażacy zostali zaalarmowani o pożarze budynku gospodarczego, przerobionego na garaż samochodowy.

Do zdarzenia doszło w Bostowie, na terenie gminy Pawłów. Pożar zauważył jeden z mieszkańców. Płomienie, jakie pojawiły się w środku, zniszczyły nie tylko sam obiekt, ale także większość z przedmiotów, która była w garażu. W tym m.in. dwa pojazdy.

  • To budynek pokryty eternitem. Zawalił się dach – relacjonował Tomasz Klich, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, której ratownicy pojawili się na miejscu zdarzenia, jako pierwsi. – Akcja gaśnicza już się zakończyła. Nadpalone elementy konstrukcji budynku zostały wyniesione na zewnątrz i przelewano je wodą. W akcji brali również udział druhowie z OSP Pawłów, OSP Brzezie, OSP Radkowie, OSP Kałków, a także OSP Ambrożów – dodał Klich.

Jedna osoba, która była w garażu, kiedy wybuchł pożar, próbowała opanować zagrożenie na własną rękę. – Uległa poparzeniu. Nie wymagała jednak hospitalizacji – zaznaczył dyżurny operacyjny powiatowego stanowiska kierowania. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.