PILNE: zwłoki nad zalewem Lubianka. Śledczy w akcji

flash Gorące tematy Paragraf

W piachu lub ziemi, na terenie kąpieliska Lubianka znajdują się ludzkie zwłoki – m.in. taką wiadomość miała przekazać starachowickim policjantom kobieta – dowiedział się TYGODNIK. Stróże prawa o zdarzeniu zostali poinformowani ok. godz. 19, we wtorkowy (22 maja) wieczór. Co ustalili śledczy?

  • Rzeczywiście, w godzinach wieczornych nasi funkcjonariusze podjęli interwencję – mówił podinsp. Aleksy Hamera, naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Mundurowi, którzy błyskawicznie pojawili się na osiedlu Południe, zastali kobietę. – To mieszkanka Starachowic – dodał naczelnik Hamera.

Starachowiczanka miała przekazać informację o ludzkich zwłokach, jakie znajdują się w okolicach zalewu Lubianka. Ciało miało być zakopane w piachu lub ziemi. Informacja dla śledczych, od początku wydawała się mało wiarygodna. – Policjanci powiadomili zespół ratownictwa medycznego, który udzielił kobiecie pomocy. Nie była do końca zorientowana co się z nią dzieje, w jakiej jest sytuacji i gdzie aktualnie może się znajdować – zaznaczył podinsp. Hamera.

Mieszkanka Starachowic została zabrana przez pogotowie. Informacja o zakopanych zwłokach nie potwierdziła się.