PILNE: pożar w Wawrzeńczycach. Strażacy na miejscu [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Paragraf

Trwa strażacka akcja w jednym z prywatnych domów w Wawrzeńczycach, na terenie gminy Pawłów. W piątek (2 listopada), ok. godz. 18 na strychu budynku zauważono pożar. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zapaliły się drewniane elementy konstrukcyjne dachu. Na miejscu zdarzenia są ratownicy ze Starachowic, Brzezia, a także Ambrożowa.

W momencie kiedy wybuchł pożar, w mieszkaniu był właściciel. Mężczyzna powiadomił służby ratownicze, a w międzyczasie samodzielnie podjął próbę ugaszenia ognia. – Właśnie dzięki temu działaniu, udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia – poinformował st.sekc. Damian Sławek, dyżurny operacyjny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejscu pracowali strażacy ze starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Zanim pojawili się na miejscu, niebezpieczny żywioł udało się opanować. – Do zdarzenia doszło w budynku składającym się z parteru, pierwszego piętra oraz strychu. Na szczęście, właścicielowi domu nie stało się nic poważnego. Nie wymagał hospitalizacji – tłumaczył st.sekc. Sławek.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.