PILNE: potężny pożar na ul. Rogowskiego. Na poddaszu jedna osoba [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Paragraf

Siedem zastępów z jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także cztery zastępy strażaków ochotników bierze udział w akcji na ul. Rogowskiego w Starachowicach. W czwartkowe (4 października) popołudnie na poddaszu budynku jednorodzinnego wybuchł pożar. Na razie nie wiadomo co było jego przyczyną.

Niebezpieczny żywioł zauważono ok. godz. 15.30. – Z pierwszych informacji, jakie otrzymaliśmy na temat tego zdarzenia wynikało, iż na poddaszu budynku znajdowała się jedna osoba. To ona jako pierwsza wznieciła alarm – relacjonował st.sekc. Artur Obara, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Na dole, w sklepie spożywczym przebywały kolejne, dwie osoby. – Wszystkie zostały ewakuowane. Na szczęście nie stało im się nic poważnego – tłumaczył strażak. Były świadome tego, co wydarzyło się. – Nasze działania skupione były głównie na opanowaniu zagrożenia, tak by ogień nie przeniósł się na sąsiednie obiekty – mówił st.sekc. Obara.

Na miejsce ściągnięto wszystkie zastępy JRG Starachowice. – Trwa dogaszanie pożaru. Przedmioty, które znajdowały się na poddaszu wyniesiono na zewnątrz i przelano je wodą – stwierdził ratownik.

fot. Ewelina Jamka, KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.