PILNE: jest policyjne dochodzenie w sprawie pożaru przy ul. Robotniczej

flash Gorące tematy Paragraf

Komenda Powiatowa Policji wszczęła postępowanie, w sprawie pożaru budynku wielorodzinnego, do jakiego doszło w miniony poniedziałek, 9 kwietnia przy ul. Robotniczej w Starachowicach – dowiedział się TYGODNIK. – Na obecnym etapie przyjęło ono formę dochodzenia – powiedział podinsp. Aleksy Hamera, naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji. Pracujący przy sprawie śledczy, badają kilka wątków, w tym również zakładający działanie o charakterze przestępczym, jako główną przyczynę pożaru.

Po zakończeniu akcji ratowniczo-gaśniczej z udziałem 9 zastępów zarówno zawodowych strażaków, jak i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu starachowickiego, na teren pogorzeliska weszli funkcjonariusze, wchodzący w skład grupy dochodzeniowo-śledczej. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, na miejscu zdarzenia czynności wykonywali nie tylko stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji, ale również biegły z zakresu pożarnictwa. Od jego decyzji i opinii, jaką ma opracować zależeć będzie dalszy tok postępowania.

  • Postępowanie przyjęło formę dochodzenia. Materiał dowodowy w tej sprawie gromadzony jest przez starachowickich policjantów – stwierdził podinsp. Aleksy Hamera, naczelnik wydziału prewencji KPP. – Dochodzenie prowadzone jest w związku z art. 288 Kodeksu Karnego, czyli przestępstwa określanego mianem zniszczenia cudzej rzeczy. Całość czynności realizowana jest przez tutejszą jednostkę – dodał naczelnik Hamera

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.