Pijany kombajnista wjechał w audi. O prowadzeniu pojazdów może na razie zapomnieć

flash Gorące tematy Paragraf

Człowiek pod wpływem alkoholu za kółkiem to niebezpieczeństwo. Stare jak świat stwierdzenie, po raz kolejny znalazło odzwierciedlenie w rzeczywistości. W miejscowości Dąbrowa Dolna, na terenie gminy Bodzentyn, pijany kierowca kombajnu podczas wykonywania manewru cofania wjechał w samochód osobowy. Mężczyzna wkrótce odpowiadać będzie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również spowodowanie kolizji drogowej.

Do zdarzenia doszło tuż po godz. 14. Wyjaśnieniem okoliczności kolizji zajęli się funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. – Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierowca kombajnu, 57-latek pochodzący z gminy Bodzentyn dojechał do drogi z pierwszeństwem przejazdu. Za nim znajdował się drugi pojazd: samochód osobowy marki Audi – poinformował sierż.szt. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Kombajnista najprawdopodobniej nie zorientował się, że jedzie za nim auto. – W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał kombajn i cofał. W efekcie uderzył w maskę audi. Zarówno jemu, jak i kierującemu niemieckiego samochodu na szczęście nic się nie stało. Uszkodzeniu uległ jedynie pojazd 22-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego – zaznaczył sierż.szt. Macek.

Szybko okazało się, co miało niewątpliwy wpływ na spowodowanie kolizji. – Policjanci poddali 57-latka badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał ok. 2,4 promila. – Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. 22-latek z audi był trzeźwy – podkreślił oficer prasowy KMP.

fot. OSP Bodzentyn

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.