Opatrzność i…ratownicy czuwali nad nimi

flash Gorące tematy Paragraf

Strażacy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Dzięki w pełni profesjonalnemu zachowaniu dwie mieszkanki Starachowic, zostały uratowane. W jakich okolicznościach i dlaczego znalazły się w niebezpiecznych pułapkach?

Pierwszy, niepokojący sygnał ratownicy otrzymali w niedzielę, 8 lipca. W jednym z budynków wielorodzinnych przy Alei Niepodległości, znajdowała się młoda kobieta, która jak się później okazało traciła przytomność. – Strażacy weszli do mieszkania na pierwszym piętrze. Na miejscu zdarzenia był zespół ratownictwa medycznego. 38-latka została przekazana pogotowiu, a następnie przewieziona do szpitala – poinformował TYGODNIK Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

Dwa dni później, we wtorek (10 lipca), do podobnej sytuacji doszło w bloku przy ul. Kościelnej w Starachowicach. Starsza kobieta znajdowała się w mieszkaniu na trzecim piętrze. – Nie było potrzeby użycia sprzętu do otwarcia mieszkania. Strażacy za pomocą drabiny dostali się na balkon, otworzyli okno, wchodząc do środka. Mieszkanka Starachowic została hospitalizowana – dodał rzecznik Nyga.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.