Oddaj krew. Pomóż poszkodowanemu motocykliście z gminy Bodzentyn

flash Gorące tematy Paragraf

27-letni mieszkaniec gminy Bodzentyn od kilku dni przebywa w sandomierskim szpitalu. Młody mężczyzna był uczestnikiem, jak się później okazało tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło ostatniego dnia września, na odcinku drogi krajowej nr 9, w miejscowości Włostów, w powiecie opatowskim – dowiedział się TYGODNIK. Rodzina, przyjaciele, a także jego znajomi zaangażowali się w zbiórkę krwi.

Była niedziela, 30 września. W motocyklową podróż wybrali się dwa przyjaciele. Obaj z powiatu kieleckiego. Jeden z nich, pochodzący z terenu gminy Bodzentyn 27-letni Damian, miał wielkiego pecha. Do tragedii doszło tuż po godz. 15, przy słonecznej pogodzie i co istotne dobrej widoczności na drodze.

  • Najprawdopodobniej kierująca samochodem osobowym, 26-latka z powiatu opatowskiego chciała skręcić w lewo, wówczas doszło do zderzenia z dwoma motocyklistami, którzy wyprzedzali auto – relacjonowała podkom. Agata Frejlich, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie. Razem z 26-latką podróżowało troje dzieci: 8- i 4-letnie, a także miesięczne niemowlę. – Wszystkie osoby z samochodu, który wypadł z drogi i dachował, a także obaj motocykliści, zostali przewiezieni do szpitali. Kobiecie nic się nie stało, ale pojechała razem z rannymi w wypadku dziećmi. Ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo – stwierdziła funkcjonariuszka KPP Opatów.

Mniej szczęścia mieli za to dwaj motocykliści. – Starszy z nich, 39-latek został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Kielcach. W godzinach wieczornych do funkcjonariuszy policji dotarła tragiczna informacja. Mężczyzna, pomimo udzielonej mu pomocy, a także akcji reanimacyjnej zmarł w placówce medycznej. Z naszych dotychczasowych ustaleń wynika, iż do szpitala w Sandomierzu przewieziony został 27-latek z gminy Bodzentyn – tłumaczyła w rozmowie z TYGODNIK-iem rzecznik Frejlich.

Jak udało nam się dowiedzieć przebywa tam do dziś. Początkowo medycy jego stan określali jako ciężki. Tragiczna wiadomość szybko rozeszła się wśród znajomych 27-latka, który wspólnie z lekarzami rozpoczął walkę o życie. Towarzyszą mu w niej najbliżsi. Na popularnym portalu społecznościowym, tuż po wypadku rozpoczęto akcję zbiórki krwi.

W najbliższą niedzielę, 14 października w ośrodku zdrowia w Bodzentynie, zbiórka krwi dla Damiana Grzejszczyka zostanie kontynuowana. Krew będzie można oddać w godz: od 9.30 do 13.00. Damian ma grupę O Rh plus, ale każda inna oddana grupa krwi będzie wymieniona na jednostkę jemu właściwą.

– Nie bójmy się pomagać. Nie zapomnij dowodu osobistego – przypominają organizatorzy akcji. W pomoc dla młodego mieszkańca powiatu kieleckiego zaangażowało się m.in. Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki. – Zawsze jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy, związane z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi. Nie inaczej jest i w tym przypadku – powiedział dyrektor placówki w Bodzentynie Marcin Sikorski.

fot. KPP Opatów

7 thoughts on “Oddaj krew. Pomóż poszkodowanemu motocykliście z gminy Bodzentyn

  1. Tu nie masz racji tam była ciągła więc zakaz wyprzedzania kobieta prawidłowo jechała z dziećmi i wykonywała skręt ale jak na Słowacji brawura i brak wyobraźni droga to nie konsola. Szkoda

  2. Poprostu żałosne !!!! A gdyby to był ktoś z waszej rodziny ?! Też była by gadka ” zero krwi ” puknijce się w leb !!!!! Szkoda mi was żałosne DUPKI !!!!

  3. Tak dokładnie trzeba jechać za kierowcą i czekać bo może skręcić, prewidziec to, ale jesteś burakiem, każdy kto skręca musi się upewnić się czy ktoś już nie wyprzedza wcześniej.

  4. Jestem w szoku jak można pisać takie rzeczy i być nieczulym na krzywdę ludzi. Co to za wytłumaczenie, że nie oddam krwi bo po co wyprzedzal-ale stało się, to co mamy chłopakowi nie pomoc? Ma umrzeć bo popełnił błąd?

  5. Jak by nie wyprzedzali auto ,które chciało skręcić w lewo to by nic się nie wydarzyło. Ale jak się nie ma wyobraźni to takie są efekty.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.