Matka porzuconego dziecka wraz z partnerem przed sądem

flash Gorące tematy Paragraf

Historia 4-letniego dziecka, które pod koniec marca br. zostało odnalezione na klatce schodowej, w jednym z katowickich bloków poruszyła całą Polskę. Pochodząca z gminy Wąchock matka chłopca, a także jej partner wkrótce zasiądą na ławie oskarżonych. Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Kobieta, która jeszcze do niedawna mieszkała na terenie gminy Wąchock, w powiecie starachowickim, została zatrzymana przez śląską policję. Podobnie jak jej 21-letni partner. Obu osobom, Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód, przedstawiła zarzuty, m.in. narażenia dziecka na niebezpieczeństwo życia i zdrowia. Śledczy zdecydowali się również zastosować wolnościowe środki zapobiegawcze. 27-latka i 21-latek nie zostali aresztowani.

Pod koniec czerwca katowiccy śledczy zakończyli postępowanie, aktem oskarżenia, który skierowano do sądu. – W sprawie, wobec dwojga podejrzanych były stosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego. Oskarżona para przyznała się do zarzucanych im czynów i złożyła wyjaśnienia. Za zarzucane im przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Chłopiec nadal przebywa w Domu Dziecka w Katowicach. Aktualnie gospodarzem postępowania jest Sąd Rejonowy Katowice Wschód – informowała Ewa Świercz-Dydak z Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.