Lekarze walczą o życie 60-latka

flash Gorące tematy Paragraf

W stanie zagrażającym życiu, trafił do szpitala powiatowego w Starachowicach mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, 60-letni mieszkaniec gminy Brody został potrącony przez samochód. Do zdarzenia doszło na odcinku drogi krajowej nr 42, w piątkowy (30 listopada) poranek.

Smutna informacja dotarła do służb ratowniczych, a także policjantów ok. godz. 5.30. Na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Ostrowickiej w Kuczowie (gmina Brody), pojawił się 60-latek.

  • Mężczyzna został potrącony przez samochód marki Opel. Autem kierował 20-letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego – powiedział st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Stan poszkodowanego 60-latka lekarze specjaliści określają jako poważny. – W wyniku zderzenia doznał obrażeń ciała. Został przewieziony do starachowickiej lecznicy. Przebywa obecnie na oddziale intensywnej opieki medycznej – podkreślił rzecznik KPP.

Kierowca opla został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. – Wstępnie badanie wykazało, iż był trzeźwy. Od obu mężczyzn, tak czy inaczej, została pobrana krew do badania. Nasi funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia, jak również to, po czyjej stronie leżała wina za zaistniałą sytuację – zaznaczył rzecznik Kusiak.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.