Jutro kolejna tura rozmów. Od środy autobusy będą jeździć tak jak w soboty

flash Gorące tematy Starachowice

Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Starachowicach informuje, że od 8 sierpnia 2018 r. (środa) autobusy kursować będą wg rozkładu jazdy jak w soboty. Zmiana w rozkładzie jazdy dotyczy dni powszednich i obowiązuje do odwołania. W niedziele i święta rozkład jazdy wykonywany będzie wg rozkładu świątecznego – to efekt rozmów pomiędzy przedstawicielami związków zawodowych działających w firmie, z wiceprezydentem Starachowic Jerzym Miśkiewiczem, a także prezesem MZK Markiem Staniakiem.

Jak udało nam się ustalić, w środę o godz. 9, ma rozpocząć się kolejna tura rozmów, również z przedstawicielami zakładu, a także protestującymi kierowcami. – Mam nadzieję, że w trakcie tego spotkania, strony wreszcie dojdą do porozumienia. Niewiele do tego brakuje – powiedział Marek Staniak, szef MZK.

  • Założyliśmy, że w budżecie znajdzie się kwota ok. 140 tys. złotych, która miała być przeznaczona na podwyżki. Dla związkowców, a także grupy protestującej było to jednak za mało. Grupa kierowców przedstawiła swoje warunki: 3,5 tys. zł brutto jako pensja podstawowa, bez nadgodzin. Do tego dochodzą dodatki nocne oraz za pracę w święta. Jak przyjąłem takie propozycje? Kwota o której mowa oczywiście jest bardzo dobra. Z informacji, które posiadam i które są powszechnie dostępne m.in. w internecie wynika, iż podstawowa pensja kierowców zatrudnionych w podobnych przedsiębiorstwach jak nasze wynosi ok. 2,1 tys. zł netto miesięcznie. Chodzi o zakłady, funkcjonujące na terenie województwa świętokrzyskiego – stwierdził szef miejskiego przewoźnika.

3 odpowiedzi na “Jutro kolejna tura rozmów. Od środy autobusy będą jeździć tak jak w soboty

  1. Ale piszesz głupoty człowieku czy ty wogóle mieszkasz w stc wiesz jakie są korki a jak nie masz bladego pojęcia to skończ pisać takie głupoty. Praca w tym zawodzie jest tak trudna zwłaszcza gdy cię denerwują takie osoby jak ty i starsze panie(emerytki) które jeżdżą za darmo a mają najwięcej do powiedzenia i na niczym się nie znają oczywiście nie wszystkie a już o ryzyku wypadków nie wspomnę bo chyba wszyscy wiedzą jak to jest z tym teraz.

  2. 2000 to maksimum Jezdza jak sami chca 15 minut opuznienia na drugim przystanku to ich dewiza no chba ze zjazd do bazy to sa przed czasem nawet 5 minut

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.