Gwałt w Starachowicach? Oprawca zatrzymany przez policję

flash Gorące tematy Paragraf

Ofiara kontra oprawca to relacja, która zawsze wzbudza niezdrowe emocje, a także mnóstwo kontrowersji. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 38-letniego mieszkańca Starachowic, który podejrzany jest o zgwałcenie kobiety. Do traumatycznego zdarzenia i przeżyć pokrzywdzonej miało dojść pod koniec maja br. – dowiedział się TYGODNIK.

Ta informacja przez kilka ostatnich dni trzymana była w ścisłej tajemnicy. W rękach stróżów prawa znalazł się mężczyzna, który miał dopuścić się przestępstwa o charakterze seksualnym.

  • Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż do zdarzenia miało dojść pod koniec maja. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło jednak na początku czerwca – poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Kilka dni temu śledczy zatrzymali na terenie miasta 38-latka. To on miał mieć bezpośredni związek z tym, co wydarzyło się w Starachowicach. – Ze względu na dobro toczącego się postępowania, a przede wszystkim dobro pokrzywdzonej, nie ujawniamy szczegółów zdarzenia – zaznaczył st.sierż. Kusiak.

38-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie przedstawiono mu zarzut mający związek z art. 197 par. 1 Kodeksu Karnego (kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 – przyp.red.). Śledczy wystąpili do Sądu Rejonowego, o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

  • 8 czerwca wniosek został uwzględniony – zaznaczył oficer prasowy KPP.

 

1 Komentarz dla “Gwałt w Starachowicach? Oprawca zatrzymany przez policję

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.