GKS Volley poszedł za ciosem. Team Norberta Strabanika na 3. miejscu w grupie

flash Gorące tematy Sport

11 punktów w 8 rozegranych spotkaniach to bilans siatkarzy IV-ligowego GKS-u Volley Pawłów. Ekipa Norberta Strabanika, w pierwszym meczu nowego roku, pokonała na wyjeździe 3:1 Emeryka SK Nowa Słupia. – W pierwszej odsłonie przegrywaliśmy już 1:11, ale zdołaliśmy doprowadzić do remisu – relacjonował opiekun drużyny.

Dzięki wygranej ekipa z Pawłowa zakończyła sezon zasadniczy na trzecim miejscu w tabeli. Najlepsi w grupie 2, IV ligi świętokrzyskiej okazali się gracze kieleckiego Lerko. Zespół ze stolicy województwa, wywalczył 23 punkty. Tuż za plecami lidera znalazła się ekipa Emeryka SK Nowa Słupia (15 punktów), a na najniższym stopniu GKS Volley z dorobkiem 11 „oczek”. W ostatnim ligowym starciu, goście z Pawłowa dali zaskoczyć się tylko na początku.

– Pierwsza parta należała do rywali, ale tanio skóry nie sprzedaliśmy. Do Nowej Słupi przyjechaliśmy z nastawieniem na walkę o końcowy triumf. To się w pełni udało – powiedział Norbert Strabanik, trener Gminnego Klubu Sportowego. W kolejnych trzech odsłonach spotkania, przyjezdni udowodnili kto jest górą i kto zasługuje na sięgnięcie po pełną pulę. – Znaliśmy zarówno słabe, jak i mocne strony rywala. Nie daliśmy się zaskoczyć. Faktem jest, że pierwsza parta z pewnością mogła przypaść do gustu wszystkim fanom siatkówki. Nie zabrakło w niej zaskakujących zwrotów akcji – dodał nasz rozmówca.

GKS Volley odniósł trzecią, wygraną z rzędu. – Na początku rozgrywek mówiłem o tym, iż czas pracować będzie na naszą korzyść. To się potwierdziło. Ze pojedynku na pojedynek prezentujemy się na parkiecie coraz lepiej. To świetny prognostyk na przyszłość. Jestem optymistą i wierzę w to, że sprawimy jeszcze nie jedną niespodziankę, krzyżując plany faworytom – podkreślił Strabanik. Jego drużynę czeka jeszcze najprawdopodobniej dwumecz z trzecią ekipą gr. 1. Przeciwnikiem miałby być zespół Properco Kielce.

IV liga świętokrzyska siatkówki
8. kolejka (9-10 stycznia)
EMERYK SK NOWA SŁUPIA – GKS VOLLEY PAWŁÓW 1:3 (26:24, 20:25, 20:25, 20:25)
VOLLEY: Lasek, Sitek, Matysek, K. Szelągiewicz, Sz. Szelągiewicz, K. Jop oraz Kiełek, P. Jop, Orczyk, Góźdź. Trener: Norbert Strabanik.
SMS ABSOLWENCI STARACHOWICE – TEAM SPIRIT KIELCE 2:3 (21:25, 14:25, 25:20, 25:17, 8:15)
ABSOLWENCI: Zatorski, Kosterski, Lech, Siwiec, Kalista, Szwed oraz Lipiec, Rojek, Pietras. Trener: Maciej Kosowski.
PAUZA: Lerko Kielce

fot. archiwum klubu

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.