Dają nadzieję na lepsze jutro

Gorące tematy Starachowice

Władze powiatu starachowickiego wyróżniły i doceniły pracowników służb społecznych, których praca to misja na rzecz osób pokrzywdzonych, bezradnych i potrzebujących wsparcia w codziennym życiu.

Dzień pracownika socjalnego był okazją do uhonorowania i nagrodzenia dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej powiatu starachowickiego.

  • To święto pracownika służb społecznych. To ciężka i wymagająca praca, wymagająca ogromnej wiedzy, odpowiedniego podejścia, ale i empatii w stosunku do drugiego człowieka – mówił Piotr Babicki, starosta starachowicki.- Na co dzień stykacie się z krzywdą, bezradnością, dajecie nadzieję na lepsze jutro. Poprzez swoją pracę polepszacie jakość życia naszych mieszkańców. Za to dziękuję jako starosta powiatu starachowickiego, życząc by ten zawód cieszył się jak największym szacunkiem społecznym.

W gronie nagrodzonych znaleźli się dyrektorzy placówek podległych powiatowi: Bożena Samela, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Stawie Kunowskim, Krystyna Kotowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie-Godowie, Aneta Świercz, dyrektor Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach, Magdalena Kalista, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu Rodzinnego nr 1 w Starachowicach, Zofia Pocheć, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza typu Rodzinnego nr 2 w Starachowicach, Justyna Witkowska, dyrektor PZAZ w Stykowie, Renata Bernaciak, kierownik PŚDS w Starachowicach, Wiesława Zakłada, kierownik WTZ w Starachowicach, Wiesław Daszkowski, dyrektor PCPR w Starachowicach, Roman Konopka, kierownik WTZ w Kałkowie-Godowie, Dariusz Skrucha, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza typu Rodzinnego nr 3 w Starachowicach

Nagrodzeni zostali również pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie – Godowie: Andrzej Amborski, Sylwia Chudak, Halina Cieślik, Joanna Druzic, Anna Dziułka, Joanna Gołdon, Dorota Jop, Marek Karbowniczek, Anna Kisiel, Iwona Lipiec, Małgorzata Mikos, Mirella Mrowiec-Borek, Bernadeta Mrowiec-Orczyk, Agnieszka Pawelec, Łukasz Preihs i Krystyna Talik.

Przy okazji święta pracownika socjalnego doceniono także tych, którzy spontanicznie i bezinteresownie pomagają w pracy socjalnej. To przedstawicieli stowarzyszeń, którzy pomagali przy podziale dofinansowania z PFRON: Alicja Czarnecka i Zofia Kolęda (Stowarzyszenie Niepełnosprawni Plus), Lucyna Młynek (Starachowicki Klub Amazonek), Izabela Wałęga (Polski Związek Niewidomych Koło w Starachowicach), Barbara Łoginow (Polski Związek Niewidomych Koło w Starachowicach), Agnieszka Polak (Fundacja „Nasze Zdrowie”), Jerzy Kubicki (insp. ds. Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Starachowicach)

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.