40-tonowy tir wjechał w audi A4. Są poszkodowani

flash Gorące tematy Paragraf

Historia z udziałem dwóch kierujących mogła mieć tragiczny finał. W czwartkowy (26 lipca) poranek, w miejscowości Kuczów, na terenie gminy Brody czołowo zderzyły się samochód osobowy marki Audi A4, a także ok. 40-tonowa ciężarówka przewożąca złom. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił m.in.. 27-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Dlaczego doszło do wypadku?

Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajmują się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Służby ratunkowe, w tym nie tylko stróże prawa, ale przede wszystkim strażacy i zespół ratownictwa medycznego, zostały zaalarmowane kilka minut przed godz. 6.

  • Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, iż odcinkiem drogi krajowej nr 42 poruszał się samochód ciężarowy marki Renault. Jechał od Starachowic, w kierunku Ostrowca Św. – poinformował TYGODNIK st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Kierowcą francuskiego auta był 42-latek. Stróże prawa poddali go badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Mężczyzna był trzeźwy. – To pracownik firmy transportowej, zatrudniony w przedsiębiorstwie należącym do właściciela pojazdu. 42-latek z nieustalonych jak dotąd przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z poruszającym się z przeciwnej strony audi A4 – opisywał st.sierż. Kusiak.

Kierowcą audi okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Jechał sam. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód osobowy w momencie przyjazdu służb na miejsce, znajdował się poza obrysem jezdni. Wpadł do przydrożnego rowu. Tir wjechał natomiast w ogrodzenie prywatnej posesji. – Z naszych informacji wynika, iż do szpitala powiatowego trafili obaj kierujący – podkreślił oficer prasowy KPP.

O sporym szczęściu może mówić poszkodowany 27-latek. Do zderzenia pojazdów doszło w miejscu, w którym za kierownicą siedział wspomniany mężczyzna. W aucie wystrzeliły poduszki powietrzne. – Mężczyzna był przytomny. Z związku ze zdarzeniem, na odcinku krajowej 42, wystąpiły utrudniania. Ruch kierowany przez policjantów, odbywał się wahadłowo – stwierdził oficer prasowy KPP.

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.