Brak kontroli nad autem i nieszczęście gotowe

flash Gorące tematy Paragraf

Poważnych konsekwencji wkrótce może spodziewać się 22-letni mieszkaniec powiatu konińskiego w województwie wielkopolskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, mężczyzna najprawdopodobniej stracił panowanie nad kierowaną przez siebie ciężarówką, po czym pojazd przewrócił się. Do zdarzenia doszło w rynku, w Nowej Słupi.

  • Ustalenia pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wskazują, iż do zdarzenia doszło na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze – relacjonował w rozmowie z TYGODNIK-iem sierż.szt. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Dostawczym iveco poruszał się 22-latek. – Mężczyzna został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy – dodał funkcjonariusz.

W wyniku przewrócenia się strażacy ochotnicy z terenu gminy Nowa Słupia, a także zastępy z kieleckiej jednostki ratowniczo-gaśniczej usuwali m.in. metalowe rury, które były przewożone przez samochód. – Mężczyzna jechał sam. Opuścił pojazd o własnych siłach. Na szczęście nie stało mu się nic złego. Nie doszło również do kolizji z innym pojazdem lub osobą – tłumaczył sierż.szt. Macek. Mieszkaniec powiatu konińskiego, tłumaczyć się będzie przed sądem.

  • Policjanci sporządzili w tej sprawie wniosek o ukaranie – dodał nasz rozmówca. W trakcie działań związanych z postawieniem samochodu na koła, droga nr 751 w kierunku Bodzentyna była całkowicie zamknięta.

fot. OSP Stara Słupia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.