Bójka pod klubem. Starachowicka policja szuka napastnika

flash Gorące tematy Paragraf

28-latek ofiarą brutalnego pobicia. Do zdarzenia doszło przed jednym z klubów muzycznych w Starachowicach – dowiedział się TYGODNIK. – Trwają obecnie czynności zmierzające do ustalenia sprawcy lub sprawców – powiedział we wtorek, 21 sierpnia st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Dantejskie sceny – jak udało nam się ustalić – rozegrały się w sobotę, 18 sierpnia. W godzinach wieczornych, na terenie jednego z klubów muzycznych w Starachowicach bawiła się spora grupa osób. Wśród nich 28-latek. – To obywatel Ukrainy – stwierdził rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji st.sierż. Paweł Kusiak.

W pewnym momencie mężczyzna zdecydował się opuścić lokal i wyjść na zewnątrz. Między nim, a innymi osobami, które w tym czasie znajdowały się pod klubem, najpierw doszło do utarczki słownej, a później rękoczynów. Traf chciał, że do zdarzenia doszło pod czujnym okiem funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Ich nieoznakowane auto, zaparkowane było w sąsiedztwie innych pojazdów. Policjanci wysiedli z samochodu i zareagowali błyskawicznie. Po kilku minutach, pod klubem pojawił się już oznakowany radiowóz.

  • Z naszych ustaleń wynika, iż do zdarzenia doszło ok. godz. 22. Następnego dnia, mężczyzna, który miał być ofiarą pobicia zgłosił się do tutejszej jednostki, celem złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Takowe złożył – dodał oficer prasowy KPP. Poszkodowany 28-latek w międzyczasie trafił do szpitala. – W Komendzie został przesłuchany. Nasi funkcjonariusze prowadzą postępowanie w tej sprawie. Weryfikowana jest wersja zdarzenia – tłumaczył st.sierż. Kusiak.

28-letni Ukrainiec to nie jedyna osoba, z którą kontaktowali się stróże prawa. W sprawie zabezpieczone zostało nagranie z kamer monitoringu. Kim okazał się sprawca pobicia? – Nikt w tej sprawie nie został zatrzymany. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia osoby podejrzanej o dokonanie tego przestępstwa – zaznaczył st.sierż. Kusiak.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.