„Źle się stało, że AHP zamknięto”

flash Starachowice

Tak stwierdziła wicepremier Beata Szydło, która odwiedziła Starachowice.

Podczas sobotniej wizyty (23 czerwca) wicepremier Beaty Szydło w Starostwie Powiatowym w Starachowicach członkowie Stowarzyszenia „EkoSerce” poruszyli temat reaktywacji Polsko-Amerykańskiej Klinik Serca w Starachowicach. Zenon Krzeszowski, prezes Stowarzyszenia w publicznym wystąpieniu mówił o wielkiej szkodzie dla miasta i jego pacjentów, spowodowanej zamknięciem AHP. Była premier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości powiedziała wówczas, że jest pełne zrozumienie sytuacji, która zaistniała.
– Musimy znaleźć rozwiązanie – mówiła pani premier prosząc o rozmowę po spotkaniu.
Czy to kuluarowe spotkanie daje nadzieję, na przywrócenie pracy Kliniki w Starachowicach?

– Nadzieja to bardzo adekwatne słowo – powiedział Zenon Krzeszowski, po spotkaniu. – Rozmowa przebiegała w bardzo sympatycznym tonie. Pani premier byłą przygotowana do tej rozmowy, była na pewno uprzedzona i miała wiedzę w tym zakresie. Wysłuchała naszych argumentów, których nie mogłem wypowiedzieć publicznie. Stwierdziła, że źle się stało, że Kliniki zostały zamknięte. Dała nadzieję na zmianę tej sytuacji, że planowane są zmiany w ustawodawstwie, które pozwolą prywatnym klinikom wejść do sieci szpitali. To zapewnienie urzędnika wysokiej rangi wiele dla nas znaczy – nie ukrywa Z. Krzeszowski.

Mimo tych zapewnień członkowie Stowarzyszenia nie spoczywają na laurach. Rozpoczynają zbieranie podpisów pod petycją o zmianę ustawy, która pozwoliłaby wprowadzić kliniki do sieci szpitali. Podpisy będą zbierane na terenie powiatów starachowickiego i skarżyskiego.
– To petycja do władz ogólnie nazwanych – do osób decyzyjnych w tym kraju, bo decyzje dotyczące klinik zapadały różnych szczeblach. Uczestnicząc w Sejmowej Komisji Zdrowia, prezes NFZ stwierdził, że to samorząd jest odpowiedzialny za zamknięcie klinik, dlatego ta petycja trafi też do samorządowców. Będziemy pukać, gdzie się da. I nie odpuścimy. Naszą rolą nie jest niszczenie, tylko budowanie. Choroba nie ma barw politycznych, pacjent to pacjent a my działamy i będziemy działać w imieniu pacjentów.

 

1 Komentarz dla “„Źle się stało, że AHP zamknięto”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.