Wakacje w celi. Złapani na policyjną wędkę

flash Gorące tematy Paragraf

Kradli wędkarskie akcesoria, sami zostali schwytani na policyjną wędkę. 22- i 24-latkowie tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. – Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, iż mężczyźni swoją przestępczą działalność prowadzili przez kilka ostatnich miesięcy – poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Na czym polegała?

We wtorek i środę funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu i przestępczości nieletnich zatrzymali dwie osoby. Obie podejrzewane są o to, że od marca do czerwca br., dokonały kradzieży z włamaniem do warsztatów, garaży i altan działkowych na terenie Starachowic.

  • Mieli z nich ukraść elektronarzędzia, wędki oraz inne cenne przedmioty. Mężczyznom za powyższe czyny przedstawiono blisko 40 zarzutów. Wobec obu sprawców Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy tymczasowego aresztu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności – stwierdził st.sierż. Paweł Kusiak.

fot. KPP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.