Zdolni uczniowie MAN

flash Oświata

Są pierwsze owoce współpracy samorządu z lokalnym przedsiębiorcą. Absolwenci pierwszej klasy patronackiej MAN odebrali niemieckie dyplomy uzyskania kwalifikacji zawodowej. 16 nowych uczniów otrzymało umowy o pracę.

Uroczystość związana z promowaniem przez firmę MAN Bus sp. z o.o. dualnego systemu kształcenia zawodowego przy współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach oraz Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową odbyła się w poniedziałek, 17 września w siedzibie firmy.

Była to okazja do świętowania zarówno dla absolwentów, jak i nowych uczniów rozpoczynających naukę w klasie patronackiej MAN. Ci pierwsi, którzy formalnie nie są już uczniami a pracownikami firmy MAN odebrali dyplomy uzyskania kwalifikacji zawodowej.

  • Kiedy trzy lata temu rozpoczynaliście naukę w klasie patronackiej mówiliśmy, że tylko najlepsi zostaną pracownikami MAN – wszyscy jesteście najlepsi – mówiła Kinga Włoskowicz, kierownik Wydziału Personalnego w MAN, nie kryjąc zadowolenia, że większość absolwentów ZSZ nr 3, z którym firma podpisała umowę zdecydowała się na kontynuowanie dalszej nauki.

W elitarnym gronie absolwentów znaleźli się: Michał Bejm, Adam Bartnik, Kacper Jabłoński, Maciej Jankowicz, Kacper Kłusek, Piotr Ladyca, Dawid Malinowski, Adrian Nowak, Arkadiusz Popławski, Adrian Zapała, Wiktor Zdzisiński.

  • Jako pracownicy MAN stajecie się członkami przedsiębiorstwa – nie miał wątpliwości Artur Szewernoha, członek Zarządu ds Finansowych MAN BUS.
  • Cieszę się, że dotrzymaliśmy słowa, że dostaliście pracę, że mieliście możliwość odbywania praktyk, dodatkowych kursów, że macie za sobą wiele zagranicznych wyjazdów. To rozwój zawodowy i możliwość poznawania świata – mówi Mariusz Majewski, dyrektor ZSZ nr 3 w Starachowicach. – Cieszę się i dziękuję wszystkim, którzy pomogli to zrealizować.

Uhonorowanie absolwentów było okazją do wręczenia umów o pracę 16 nowym uczniom klasy patronackiej MAN.

Doszło również do podpisania i przekazania listu intencyjnego dotyczącego współpracy MAN z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Umowę podpisali A. Szewernoha i prof. Zbigniew Łukasik, rektor radomskiego uniwersytetu. Lider w branży motoryzacyjnej zdecydował się także na podpisanie i przekazanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach oraz z Zespołem Szkół Samochodowo-Usługowych i Zespołem Szkół Technicznych w Skarżysku-Kam.

ewan

1 Komentarz dla “Zdolni uczniowie MAN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.