Zagrają razem dla Łukasza. Zbierz drużynę i weź udział w charytatywnym turnieju

flash Sport

To będzie niezwykłe wydarzenie, dla sympatyków futbolu. Bo niezwykła jest okazja i młody człowiek, który potrzebuje pomocy. W niedzielę, 25 lutego, w hali sportowej w Krynkach (gmina Brody) rozegrany zostanie turniej piłki nożnej, którego dochód w całości przekazany zostanie na leczenie Łukasza Zieji, reprezentanta Gminnego Klubu Sportowego Arka Pawłów. Do udziału w zawodach zachęcają organizatorzy: prezes klubu Czesław Rybka, trener Arki Kamil Koprowski, a także czołowy snajper Łysicy Bodzentyn Mirosław Kalista, który w sezonie 2016/17, sięgnął po koronę króla strzelców rozgrywek. Patronat medialny nad imprezą objął TYGODNIK.

  • Kiedy dotarła do nas informacja o poważnej chorobie, z którą walczy Łukasz, od razu w głowie pojawił się pomysł zorganizowania czegoś wyjątkowego. Ponieważ podobnie jak wielu z nas, Łukasz kocha futbol, mamy nadzieję, iż strzałem w dziesiątkę, będzie zorganizowanie turnieju dla niego – mówi w rozmowie z TYGODNIK-iem wychowanek starachowickiej Juventy Mirosław Kalista, jeden z najlepszych strzelców obecnego sezonu IV ligi świętokrzyskiej.

Były gracz takich klubów jak Wisła Płock czy KSZO 1929 Ostrowiec Św., jako pierwszy otworzył serce, inicjując zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. Dlaczego? Mirosław Kalista, od rundy jesiennej bieżącego sezonu jest szkoleniowcem jednej z grup młodzieżowych Gminnego Klubu Sportowego Arka Pawłów. Łukasz Zieja, to młody zawodnik, który piłkarskie szlify podbiera, właśnie pod okiem 25-letniego napastnika. Pomysł szybko zyskał akceptację, m.in. dzięki działaniom podjętym przez sternika Arki Czesława Rybkę.

  • Łukasz to niezwykle dzielny, młody człowiek, który walczy z chorobą Leśniowskiego-Crohna i młodzieńcze zapalenie stawów. Cała kwota, jaką uda się uzbierać w trakcie trwania turnieju, zostanie przekazana na jego kosztowne leczenie – dodają organizatorzy turnieju. Rywalizacja na parkiecie hali sportowej w Krynkach, przy ul. Szkolnej 1, 25 lutego rozpocznie się o godz. 8.30. Chęć startu w turnieju wyraziło już kilka drużyn, w tym m.in. ekipa trenera Janusza Cieślaka – GKS Rudki (kl. okręgowa).
  • Do rozpoczęcia charytatywnych zawodów pozostał ponad miesiąc. Liczymy na pozytywny odzew ze strony środowiska piłkarskiego z naszego regionu – podkreślił M. Kalista. Wpisowe wynosi 300 złotych od drużyny i przyjmowane będzie w dniu turnieju. Przedstawiciele zespołów zainteresowanych startem w futbolowej imprezie, proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 535-818-833. Patronat nad turniejem objął m.in. Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów. W organizację charytatywnego przedsięwzięcia aktywnie włączyli się prezes Arki Czesław Rybka, a także pracownicy Urzędu Gminy w Pawłowie: Jarosław Zapała oraz Piotr Maj.

– Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców, którzy z pewnością będą mogli liczyć na wielkie emocje. Dla tych, którzy pojawią się w hali, przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek – dodaje Kalista. Jedną z turniejowych atrakcji będzie licytacja koszulki z autografami piłkarzy aktualnego mistrza Polski Legii Warszawa, przekazana przez młodego golkipera Wojskowych Radosława Majeckiego, notabene wychowanka Arki Pawłów.

Pieniądze na leczenie Łukasza Zieji można również wpłacać na konto: 68 8518 0006 3001 0014 7008 0001 (Aneta Zieja).