Wysoka cena za wymuszenie pierwszeństwa

flash Gorące tematy Paragraf

Kolizja z udziałem dwóch pojazdów na przebiegającym przez powiat starachowicki odcinku drogi krajowej nr 42 – dowiedział się TYGODNIK. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe (9 kwietnia), popołudnie. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji. Po czyjej stronie leżała wina za zaistniałą sytuację?

  • Do zdarzenia doszło na odcinku drogi krajowej nr 42, w miejscowości Parszów, w gminie Wąchock – tłumaczył w rozmowie z TYGODNIK-iem podinsp. Aleksy Hamera, naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. – Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, iż kierujący fiatem mareą, mieszkaniec powiatu starachowickiego przejeżdżał z posesji na posesję – dodał. Manewr wykonany, przez mężczyznę okazał się jednak na tyle niefortunny, że doszło do zderzenia z drugim pojazdem.
  • Kierujący fiatem najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo, czym doprowadził do zderzenia z samochodem marki Volkswagen, na lubelskich numerach rejestracyjnych. Na szczęście obyło się w tym przypadku bez ofiar. Uczestnicy zdarzenia: zarówno kobieta jak i mężczyzna nie wymagali hospitalizacji – powiedział naczelnik Hamera. Stróże prawa zdarzenie zakwalifikowali jako kolizję. – Jej sprawca ukarany został mandatem w kwocie 300 zł. Ponadto policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu. Droga na czas prowadzonych działań, nie była zablokowana – zaznaczył funkcjonariusz KPP Starachowice.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.