Wypadek na placu zabaw. 10-latka walczy o powrót do zdrowia

flash Gorące tematy Paragraf

Lekarze ze szpitala specjalistycznego w Kielcach od kilkunastu godzin, próbują robić wszystko, by historia z udziałem młodej mieszkanki Starachowic, zakończyła się happy endem. 10-latka – jak dowiedział się TYGODNIK – w miniony poniedziałek, 16 kwietnia uległa wypadkowi. Dziewczynka wieczorem bawiła się na placu zabaw, przy ul. 8 Maja w Starachowicach. Co wydarzyło się tego dnia?

To miało być zwyczajne popołudnie, jakich wiele w życiu młodych ludzi. 10-letnia mieszkanka Starachowic udała się na plac zabaw, zlokalizowany przy ul. 8 Maja. Traf chciał, że znalazła się w niebezpiecznej sytuacji.

  • Ok. godz. 18.20 do naszego dyspozytora dotarła informacja, o dziecku, które miało ulec wypadkowi – powiedziała Ewa Szczepańska ze starachowickiego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Jak się okazało dziewczynka bawiła się na huśtawce. W pewnym momencie spadła z niej. Osoby, które były na miejscu zdarzenia, natychmiast zaalarmowały służby medyczne.
  • Zespół ratownictwa medycznego, udzielił pomocy osobie poszkodowanej. Ratownicy wykorzystali do tego celu m.in. tzw. kołnierz, a także deskę ortopedyczną, na której dziewczynka została ułożona i ulokowana w karetce pogotowia – tłumaczyła E. Szczepańska. 10-latka, jak udało nam się dowiedzieć, doznała urazu klatki piersiowej. – Dziewczynka miała problemy z oddychaniem. Uskarżała się na duszności. Ponieważ nie mogła zostać hospitalizowana w szpitalu powiatowym w Starachowicach, podjęto decyzję o przewiezieniu jej do dziecięcego szpitala specjalistycznego w Kielcach – dodaje pracownica ŚCRMiTS.

 

1 Komentarz dla “Wypadek na placu zabaw. 10-latka walczy o powrót do zdrowia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.