Wyjątkowy koncert już jutro!

flash Historia Starachowice

W tym tygodniu, w sobotę 18 sierpnia, zaplanowano jubileuszowy koncert, na którym 25-lecie swojej działalności będzie obchodziła starachowicka orkiestra Juniors (Big) Band, stworzona i nadal prowadzona przez Mirosława Gęborka. Członkowie orkiestry prowadzą zbiórkę pieniędzy potrzebnych na wynajęcie profesjonalnej sceny na koncert. Jeśli możesz wspomóż zbiórkę, doceń młodych muzyków!

Już w najbliższą sobotę, 18 sierpnia w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się niecodzienne wydarzenie, wszak 25-lecie istnienia świętuje się tylko raz! Taki jubileusz będzie obchodził starachowicki zespół Juniors (Big) Band.
Zapowiada się znakomity koncert z udziałem m.in. Jamesa B. Colemana. Organizacja takiego koncertu, to jednak spore koszty, a orkiestra jak i Stowarzyszenie Przyjaciół Big Bandu, nie dysponuje takimi pieniędzmi.

  • Członkowie zespołu postanowili działać. Na stronie www.polak.potrafi.pl założyli zbiórkę pieniędzy, zakładającą że zbiorą 9.800 zł na organizację koncertu. Chodzi przede wszystkim o wynajęcie sceny 12 m x 10 m (dach łukowy, kopuła) – mówi Mirosław Gęborek, założyciel orkiestry, główny organizator jubileuszu.
  • Mamy wielkie plany – po 25 latach istnienia zespołu chcemy zebrać wszystkich chętnych absolwentów Juniors Bandu i zagrać koncert „Złote lata swingu”. Będzie to duże wydarzenie artystyczne w reżyserii Przemysława Żmiejko, które połączy muzykę, historię, taniec i światło. Widzowie usłyszą 14 utworów, m.in. Glenna Millera, Duka Ellingtona, Charlie Parkera. Zatańczy Szkoła Tańca MiM – opowiada.

Początek jubileuszu już o godz. 17.30 – Część oficjalna oraz wernisaż wystawy „Big band w fotografii” (Hala Lejnicza). Na godz. 19.00 zaplanowano koncert „Złote lata swingu” na placu centralnym.

Do profesjonalnego przygotowania takiego koncertu potrzebne są pieniądze, których orkiestra przecież nie ma, bo działalność muzyczna Big Bandu nie wiąże się z pobieraniem honorariów za koncerty.

  • Chcąc zorganizować niepowtarzalny jubileusz, musimy prosić o wsparcie z zewnątrz, stąd pomysł dodania zbiórki w portalu Polak Potrafi. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu ziszczą się nasze plany pięknego ukoronowania naszych 25 wspólnych lat na scenie i w salach prób. Jeśli jednak nie udałoby nam się uzbierać zaplanowanej kwoty, pieniądze wrócą do darczyńców. Każdy kto wesprze zbiórkę otrzymuje nową płytę orkiestry, wydaną z okazji jubileuszu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie lub o orkiestrze, śmiało dzwoń na numer 602854974 lub pisz na adres jazzborek@poczta.fm


Jak wesprzeć zbiórkę?
Jeśli chcesz wpłacić pieniądze na rzecz orkiestry wejdź na stronę:
https://polakpotrafi.pl/projekt/juniorsbandstarachowice
Skład Orkiestry na koncert z okazji 25-lecia zespołu:
Flety – Klaudia Koriat, Anna Rachudała, Marta Olesińska, Paweł Keller
Klarnet – Inga Kiepas
Saksofony altowe – Marcin Gęborek, Aleksandra Kulczuga, Anna Kuniczkowska Szklarek, Maciej Tupikowski, Szymon Kwiecień, Piotr Siwiec, Marcin Kusiak, Anna Krawczyk, Małgorzata Pawłowska, Edyta Siwiec, Patrycja Rychlik, Piotr Topolski, Oliwia Dubeltowicz
Saksofony tenorowe – Sławomir Fijałkowski, Kacper Celuch, Paweł Topolski, Kamil Niewczas
Saksofony barytonowe – Kacper Szwagrzyk, Dariusz Keller, Trąbki – Artur Jargiło, Maurycy Wójciński, Rafał Gęborek, Wojciech Ośmiałowski, Łukasz Frankiewicz
Puzony – Łukasz Rakalski, Michał Dudkiewicz, Adam Chmielewski, Paweł Celuch,
Fortepian – Kamil Urbański, Michał Szkil, Katarzyna Gałek
Gitara – Norbert Pajek, Paweł Gotlib
Gitara basowa – Jędrzej Łaciak, Krzysztof Łopatka
Perkusja – Artur Lipiński, Grzegorz Dziamka, Paweł Leszczyński, Hubert Pajek,
Konga – Radek Nowakowski
Taniec – Formacja Tap Dance Szkoły Tańca MiM
Prowadzenie koncertu – Leszek Ślusarski (Radio Kielce)
Scenariusz i reżyseria – Przemysław Żmiejko
Realizacja dźwięku i światła – MJ-SOUND Mateusz Jeziorski

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.