Woda do picia

flash Rozmaitośći

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach wzbogaciło się o nowy sprzęt. Paczkowarka do wody z ujęcia głębinowego „Trębowiec” ma być wykorzystywana na wypadek klęsk żywiołowych.
Na upalne dni jak znalazł. Ale nie tylko. W czasie klęsk żywiołowych, gdy woda w rurach zamarza i mieszkańcy nie mają dostępu do wodny pitnej, miejskie wodociągi znalazły wyjście z sytuacji. Zakupiona została specjalna paczkowarka do wody. Urządzenie paczkuje w woreczki wodę, która pobierana bezpośrednio z ujęcia głębinowego w „Trębowcu”. Jak poinformował Robert Pastuszka, prezes PWiK w Starachowicach woda nadaje się do spożycia, bez konieczności przegotowania.

– Można ją bezpiecznie przewozić różnymi samochodami w różne miejsca, wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba – mówi prezes wodociągów argumentując przydatność zakupionej maszyny, z uwagi na awaryjność beczkowozu, którym do tej pory była dostarczana mieszkańcom woda. – Paczkowarka została zakupiona z zeszłorocznych oszczędności poczynionych na inwestycjach. Pomieszczenie gdzie se znajduje zostało zagospodarowane przez pracowników PWiK. Woda jest zdatna do picia, gdyż jest dezynfekowana promieniami UV, podobnie jak woreczki. Ma przynajmniej 1,5-miesięczny termin do spożycia.

Wielu mieszkańców miało już okazję korzystać z paczkowanej wody przy okazji plenerowych imprez organizowanych przez gminę Starachowice. Woda serwowana jest również gościom w gabinecie prezydenta miasta. Zostało dostarczona pielgrzymom na trasie na Jasna Górę.

ewan